Murat Uysal

girişimci / matematik mühendisi / yazılım uzmanı / hislerim ve deneyimlerimden yazılar

Yemek sepetine rakip çıkabileceğine inanmak

Yemek sepeti projesi öncelikle gurur duyduğumuz milli bir proje olması yönüyle ayrı bir yeri vardır. Sektörde ise tek konumdadır. Her ne kadar ticari başarı açısından satışı iyi olsa da, böyle bir projenin ülkemizin elinde kalması ve yerli olarak devam etmesini isterdim.

Peki bunun dışında, gerçekten herkes memnun mudur. Kullanıcı memnun sipariş verebildiği için. Ancak restoranlar bu sistemde komisyon oranlarından biraz şikayetçi. Ayrıca satış sonrası komisyon oranlarını arttığı yönünde bir bilgi de var. Giderek daha fazla pay aldığı için birçok restoran mecburiyetten dolayı devam eder gibi bir durum var.

Buna rağmen yemek sepetine karşı bir rakip proje yapma fikrimden bahsettiğim herkes konuya karşı aşırı negatif ve olacağına imkan vermemekteler. Bense aksine olabileceğine inanıyorum.

Bu amaçla türkiyeyemek.com sitesini kurdum. Hedefim tüm restoranlara bu hizmeti ucuza sunmak ve müşteri ile restoran arasında her iki tarafı da kollayan bir mantıkla sistemi kurgulamak.

Bir hayal bu benim için, lakin bu hayal için şimdilik harcayacak vaktim ve enerjim yok. Umarım bu işe girebilemek birgün mümkün olur.

Teşekkürler.
Comments are closed