Murat Uysal

girişimci / matematik mühendisi / yazılım uzmanı / hislerim ve deneyimlerimden yazılar

Ney ile nefes almaya başlamak...

Hiçbir zaman şımarık bir çocuk olmadım. Beni tanıyanların çoğu hakkımda iyi şeyler söyleyeceklerdir. Söylenenlere layık olmaya çalışıyorum o sizin iyiliğiniz bence, yaptığım tüm iyilik her ne varsa da, tümünü kalben yapıyorum Allah rızası için. 

Çalışkan ve büyüklerine saygılı birisi olmayı değerli buldum ve hayatımda uygulamaya çalıştım yapabildiysem ne mutlu bana. Belki kusurum oldu ise bazılarına, istemeden olmuştur elbette affınıza sığınıyorum. Elimden geldiğince herkese aynı şekilde doğru ve iyi olmayı ve bu fani ömrümüz bittiğinde iyi hatırlanmak için kalp kırmamaya çalıştım. Hatam elbette oldu ancak içimin rahat olduğu nokta şu ki, gerçekten iyi niyetle çıktığım bir işin, sonucunun beklenen gibi olmaması nedeniyle olması olsa gerek...

İyi insan olmaya çalıştığım ömrümde, Yunus Emre gibi yaradılanı sev yaradandan ötürü anlayışı ile bugünüme geldim. Mevlana gibi ne olursan ol yine gel diyecek şekilde affedici olmaya çalıştım. Ama olmadı, dünya o kadar hızlı dönüyor ve insanlar zamanı o kadar koşarcasına tüketiyor ve bu dünyada sahip oldukları şeylere o kadar odaklanıyorlar ki, sizin iyi olmanız iyi niyetli olmanız sadece sizi gün geçtikçe yaralıyor üzüyor.

Bunlardan niye bahsettim derseniz, bugüne kadar biraz içi dolmuş ama anlatacak ve anlayanı olmayan biri olarak arayışta idim. Ney dinlemeyi çok severim, bu nedenle de yorgunluğumu atmak için akşamları açarım mutlaka. Ta ki dolup taşıp artık bir çıkış ararken ney çalmaya karar verdim.

En iyisinden bir ney alarak işe başladım. Aldığım gibi ses çıkarabilmek büyük motivasyonum oldu. Henüz 3 hafta oldu ve notaları öğrendim. Henüz bir parça çalamıyorum ama inanın onu çalamasanız bile içinizi rahatlatıyor. Sizin yerinize o anlatıyor içinizdekileri...

Ney ile nefes almaya başladım, umarım iyi bir noktaya gelir burada bir ses kaydını paylaşabiliyor olurum.


Comments are closed