Murat Uysal

girişimci / matematik mühendisi / yazılım uzmanı / hislerim ve deneyimlerimden yazılar

İzmir karagol ile ilgili yorumlarım

Herkese merhaba,
Dun bahsettiğim uzere karagol e gitme fırsatımız oldu. Oncelikle ulaşımdan bahsedeyim.

En iyi taraflarından biri yol boyu asfalt yoldasınız. Ancak surekli zikzak çizerek gidilen bir yol. Yol asfalt da olsa surekli donup durmak biraz ulaşımı çekilmez yapabiliyor.  Kardeşim bu sebeple zorlandı ancak ben doga ile ic ice arac kullanmayı sevdiğimden pek etkilenmedim.

Yol bitip karagol e ulaştığımızda kapıda ucret odedik 18 tl araç giriş ucreti.  Kişi başı ücret ise 6 tl idi. Bence ucret fazla, çünkü içeride beklediğim gibi bir tesis ve iyi bir yemek yiyebileceğimiz restaurant yoktu.


Tüm bunlar bir tarafa sessizlik, oksijenin ciğerlerinize buram buram giripte rahat nefes aldığınızı hissetmek ve karşınızda tenha dingin bir gölün olması çok farklı bir duygu. Dinlendiğinizi hissede hissede dinleniyorsunuz. 

Eğer kamp yapma hevesiniz varsa, kiralık çadırlar mevcut. Kiralık çadırları ister piknik sırasında kullanın isterseniz de kamp amacıyla kullanın imkanlar mevcut.

İnsanlardan uzak sesiz ve sakin dinlendirici bir piknik için çok ideal bir yer. Gitmek isteyen herkese tavsiye ederim.Comments are closed