Murat Uysal

girişimci / matematik mühendisi / yazılım uzmanı / hislerim ve deneyimlerimden yazılar

İlk gözağrım şiirim: Sevgilerde, Behçet Necatigil


Şiiri dinleyen bir kişi olmaktan öteye gitmemi sağlayan şiirim sevgilerde şiirine burada yer vermemiş olmak büyük bir eksikti.

İlk amatör deneyimimde arka planda gelen mouse sesleri eşliğinde öylece yayınlayıvermişim :)

Kişisel düşüncem ne derseniz şiirleri güzel okuduğumu düşünmüyorum. Belki ileride beğenebilirim ama şuan mümkün değil.

Peki neden okuyorum sizce ?

Sebebi şu; çünkü kötü de olsa güzel bir şiiri seslendiriyorum diye düşünüyorum ve ne kadar kötü okuyabilirim ki. Öylesine güzel mısralar ki benim kötü okuyuşum bunu çirkinleştiremez benim çirkin okuyuşum bile buna yetemez.

Ölüp gideceğimiz bu dünyada, birgün sıra bize de gelip çekip gittiğimizde olur ya zevksiz birileri benim çirkin okuyuşumu beğenir de şiirin hatrına da olsa belki birileri dinler ya, işte o milyonda bir ihtimal için bu denemelerime devam edeceğim.

Bana bir iyilik yapacaksınız, şiir seslendirmelerimi beğenme ihtimali olan zevksiz insanlar bulun ve bir kişinin daha dinlemesine vesile olun.

Hatta beğenen değil beğenmeyecek olan kişiler de olur, dinleyin beğenmeme tuşuna basın. Beğenmeniz umrumda değil tek beklentim, bu geri gelmesi imkansız zamanın, ömrünüzde şiir sürem kadar bana vakit ayırmış olmanız bana yeter.

Kötü yorumlar da yapabilirsiniz, lakin bana değil şiirlerin yazarlarına saygıdan çok kötü yorum yapmayacak kadar da onların hatrına bana acırsınız diye düşünüyorum. İyi okuduğumu iddia etmiyorum, ama belki şiirleri sizden daha çok sevip şairlere sizden çok saygı duyduğumu iddia edebilirim.

İşte bu bakış açısı ile seslendiriyorum.

Tüm beğenmeme butonu bana gelsin, şiirlere ve onları yazanlara söz gelmesin yeter...

saygılar...


Comments are closed