Murat Uysal

girişimci / matematik mühendisi / yazılım uzmanı / hislerim ve deneyimlerimden yazılar

Hugo Boss'dan ayrılırken...


Merhabalar,

Ayrılıkları sevmeyiz ama hayatın kaçınılmaz gerçeğidir. Acısı ile tatlısı ile 2 yıla yakın süresi bitirdik ve yarın Hugo Boss'da son günüm :( 

İyi ki Hugo Boss'da çalışma şansı bulabilmiştim, daha iyi olacağına inandığım planlarım nedeniyle şu ana kadar aldığım büyük kazanımlar ile yetinmeye karar verdim.

Neler yapacağımı başka bir yazımda anlatacağım ama şimdi konu Hugo Boss. 

Her ne kadar beni kendi şirketini öven klişe biri gibi görmenizi istemiyor olsam da yazacağım şeyler maalesef öyle görmenize sebep olabilir :) Tüm samimiyetim ile sizlere neden Hugo Boss biraz bahsetmek istiyorum.

Öncelikle daha iş görüşmesinden itibaren diyaloğu güçlü ve insana değer veren bir kurum olduğunu hissedebiliyorsunuz.

Hugo Boss'da geçen çalışma sürecinin neden benim için olumlu olduğunu aşağıdaki birkaç başlık ile sizlerle paylaşmak istiyorum.

Eğitim

Personel eğitimine önem vermekte üst düzey bir kurum. Sabah bir sürü iş bekliyorken, acele ile masama oturduğumda ekranıma gelen tamamen unuttuğum eğitim randevu uyarısı alıyorum. Takım liderime işlerden dolayı hiçbir yere gidemeyeceğimi söylüyorum ve net bir tepki alıyorum. Derhal eğitime gidiyorsun, tüm işleri yarın yaparsın :)

Kampüs Ortamı

Bir işe başladım duygusundan çok, bir üniversiteye başladım duygusu veren kurumdur. Bu sebeple bambaşka bir kampüsü var. İçerisindeki sosyal tesisler keyifle starbucks kahvesi alıp yemyeşil çimenlerin arasında hem dinlenip hem anın tadını çıkarabileceğiniz bir ortam sağlıyor. Spor salonu tenis kortu gibi birçok imkan ile hayran olmamak mümkün değil.

Esnek Saat İmkanı

Bir işin olduğunda rahatça kimseden izin almaya gerek yok. Rahatça sadece bilgi vererek işleri görmek mümkün. Hepsi bir yana istediğiniz zaman bu saatleri fazla çalışma süreleriniz ile kapatabilirsiniz. Kimseye de mahçup olup borçlu hissetmenize gerek kalmıyor. Harika bir özellikti, ve belki abartmış olabilirim ama çok kullandım çok memnun kaldım :)

Dünya'nın en Kalitelisinin Üretildiği Yerde Olmak

En kaliteli kumaş pantolon ve gömleklerin olduğu bir yerde çalışmak paha biçilmez bir duygu. Dünya çapında 13.000 üzeri çalışanı olan ve her kime söyleseniz bir şekilde duymuş olduğu bir marka altında görev yapmak. Belirli dönemlerde hediye kıyafetleri ile de Hugo Boss kalitesini hissedbildiğiniz giyisiler ile anlıyorsunuz farkı. En basit görünümlü bir t-shirt dahi ne derece dayanıklı ve kaliteli bir işçiliğe sahip ürünü kullandıkça hissediyorsunuz. Pahalı olmasının hakkını nasıl fazlası ile ödediğini görmek, ve bu ürünün üretildiği yerde çalışmak bambaşka bir duygu. 

Serbest Bölge

Şirketin serbest bölgede olması ise ayrı bir avantaj bence. Her sabah geniş tertermiz asfalt üzerinde aracım ile ilerlerken, her bir tarafta sayısız kaliteli dünya markası şirketin özellikle üretim yaptığı devasa birimlerini görmek dahi çok harika bir histi.  


Daha birçok şey sayabilirim. Ama en etkileyici olanı elbette eğitime verilen inanılmaz önem ve şirketin sizin için size sağladığı müthiş imkanlar. 

Özetle zorlandığımız, terlediğimiz o günlerin her birine değdiği için teşekkürler.

Comments are closed