Murat Uysal

girişimci / matematik mühendisi / yazılım uzmanı / hislerim ve deneyimlerimden yazılar

Güzel ülkemin bir başka güzel insanı : Kadir Köymen


Öyle insanlar görüyoruz gerçekten muazzam harika şeyler başarıyorlar. Spor olabilir müzik olabilir hangi alan olursa olsun özellikle uluslararası düzeyde bir başarı göstererek alyıldızlı bayrağımızı gurur ile dalgalandırma şerefine sahip olabiliyorlar. Kabul ediyorum tatlı bir kıskançlık duyuyorum :) Bu noktada benim de hedefim bu yönde idi ve maalesef onların arasında olamamak bugün için üzücü olsa da başaran kişilerin olması ile büyük bir teselli duyuyorum. Bu başarıların her biri elbette ki çok ama çok değerli ve birgün bende onların arasına gireceğim bu yönde ciddi anlamda efor sarfettim ve etmeye de devam edeceğim.

Her ne kadar hepsi önemli desem de, eğer başarılı olunan iş "teknoloji" ise işte o zaman çok adil olamayıp bir tık daha değerli görüyorum başarıyı. Başarılı olan çok kişi var mı dersek elbette var ama bazıları "başka bir şey".  Tam da bu söylediğim gibi "başka bir şey" yapan ve bunun yapılmasında elini taşın altına koyan sevgili Kadir Köymen, iyi ki varsınız.

Kadir Köymen'i size tanıtmama ihtiyacı olmayacak kadar kendisi ile ilgili bilgi bulabilirsiniz. Bu nedenle esas konuyu anlatacağım. Kadir Köymen AdelKrone markasının kurucusu ve sahibi. Belki birçok kişi vardır bu şekilde marka oluşturmuştur ancak bu işi değerli yapan bence ayrı nokta, çok spesifik bir alanda innovasyon yaparak dünyanın kabul ettiği ürünleri büyük bir beğeni ile insanlara sunabilmiş olmaları diye düşünüyorum.

Ne yapıyorlar derseniz işte aşağıdaki gibi mükemmel ürünlerin arge innovasyon ve ürünleşmesini sağlıyorlar. Muazzam bir başarı. Ürünlerin kalitesi ise herkesin kabul etmesi büyük bir takdiri hak ettiklerinin en büyük ispatı.

Burada etkileyici olan bir diğer konu ne biliyor musunuz. Bu ürün evet bakınca harika ve anlamlı. Gayet doğal bir arge ve sonucunda ürün çıkaran bir şirket, herşey olağan görünüyor olabilir. Burada benim dikkatimi çeken çok daha önemli bir nokta var. Kadir Bey kaç yıl öncesinde dahi zaten bu sistemi kendi şartları içerisinde amatör de olsa mücadele ederek o şartlara rağmen bir ürün çıkarmayı başarmıştı. Ne büyük bir mutluluk olsa gerek, onca sene önce hayal ettiği ürünlerin şuan tüm dünyada beğeni ile kullanılıyor olması. Kadir Bey tarifi imkansız bir mutluluk içerisindedir diye düşünüyorum. Darısı başımıza :)

Aşağıda kaç yıl öncesinden bugünkü hayaline yürüyen Kadir Köymen'i görebilirsiniz. Ayrıca videoda müzik eklemesi de ayrı bir zevk sahibi olduğunu düşündürdü bana, şahsen videoyu daha keyifli yapmış :)Zaten başarılı, zaten dünya çapında bir marka üretmeyi başarmış. Tüm bu başarı bir tarafa bu büyük iş adamı bunca başarı yetmez gibi "başka bir şey" daha yaptı.

Ülkemizde bir ekip kurup "başka bir şey" youtube kanalında bizlere ilham olacak anlatımlar ile bir girişimin bir ürünün nasıl çıkarılabileceğini anlattı. Muazzam video serisi kaliteli çekimler ile sanki bir üst düzey amerikan filmi izlermiş gibi hissettiren çekimleri ile hem keyifli hem de gerçekten ufuk açan bir yönü var.  Umarım ki tüm üniversite okuyan öğrenciler mutlaka en az bir kez izlemeleri mümkün oluyordur.

"Başka Bir Şey" kanalının aşağıda ilk videosu yer alıyor. Bu video serisi hayatımda ülkemizde yapılmış olan en çok sevdiğim dizi ve filmlerden çok daha severek keyifle izlediğim bir seri haline geldi. Ayakta alkışlıyorum. 

Bu video serisi sonrası en çok üzüldüğüm konulardan birisi oldu o dönemde ve maalesef birgün bir baktım  youtube kanalı kapandı. Neyse ki şuan tekrar ülkemizde çalışmaya devam eden ekibi çok yakından takip ediyorum ve kesinlikle lütfen izleyin ve izlemeyen herkese ulaştırın.

Yazsam daha sayfalarca yazabilirim ne diyeyim ki. Ama aşağıdaki videodaki gibi söylenecek söz yok, sadece şunu diyebiliyorum, "ADAMLAR YAPMIŞ" :) 

İyi ki yaptınız ve yapmaya devam ediyorsunuz. 

Comments are closed