Murat Uysal

girişimci / matematik mühendisi / yazılım uzmanı / hislerim ve deneyimlerimden yazılar

Güvercinlerin matemi

Bu sabah aracımla yola çıkıp ilerlerken 2 güvercin gördüm yerde. Ağır ağır yürüyorlardı, aracımla ilerlerken kaçarlar nasılsa deyip rahatça ilerliyordum.

Ancak ilerlememe rağmen ağır ağır hareket ediyorlardı. O noktadan uzaklaşmak istemiyorlardı kaçmıyorlardı şaşırmıştım. Hatta öyle ki dikkat etmesem aracım ile belki ezebilirdim onları ve bi anlık hamle ile kurtarmıştım onları.Ancak o güvercinleri geçer geçmez az ilerde yerde yatan hayatını kaybetmiş bir güvercin olduğunu sonradan farkettim. Taşlar yerine oturmuştu. Meğerse yas tutuyorlarmış bellki arkadaşları idi belki evladi belki de anne veya babası. Her ne ise afallamaları ve beni farketmemeleri o acı nedeniyleymiş meğer.

Hayvan bile olsa, Allah öyle adaletli ki hepimizi o sevgi denen mükemmel duygu  ile yaratmış. Bağlılığı değer vermeyi ve hayatında birşeylerin eksilmesine sebep olan dostları sadece insanlara vermemiş. Sanki bir yakını kaybetmiş gibi onların üzüntüsüne ortak oldum, keşke hiçbir canlı hiçbir şekilde üzülmek zorunda kalmasaydı...


Comments are closed