Murat Uysal

girişimci / matematik mühendisi / yazılım uzmanı / hislerim ve deneyimlerimden yazılar

Endustri 4.0 ile bizi bekleyen geleceğin teknoloileri

Merhabalar,

Endüstri 4.0 herkesi heyecanlandırdığı gibi benim de ilgili çekiyor. Günlük rutin yazılım işlerimizin arasında elbette bu alanlarda çalışma yapmamız veya bir geliştirme sağlamamız mümkün değil. Ancak sektörün gittiği yeri takip etmek ve kendimizi geleceğe hazırlamak için faydalı kaynakları kaçırmamamız gerekiyor.

Aşağıdaki videoyu daha önce izlemiştim, tekrar bugün karşıma gelip izlediğimde gerçekten soluksuz yeniden izledim. Ülkemizde endüstri 4.0 noktasında ümit verici gelişmelerin olduğunu görmek gerçekten mutluluk verici.

Bu alanda da özellikle "Balık Üreticileri Yazılımı" için aslında bir nebze yapmaya çalıştığımız şey bu. Yani bir üretici tüm süreçlerini bir yazılım ile yönetebilmelidir. Bu yönde çok yol var önümüzde. Özellikle ciddi bir ekibe sağlam bir yatırıma ihtiyacımız var. Bu nedenle de destek başvuruları yapmamız gerekmektedir. Böyle videoları izlediğimizde doğru bir yolda olduğumuzu görmek beni mutlu ediyor.

Bir diğer projemiz pikazon.com da aslında fotoğraf stüdyolarını endustri 4.0 değil belki ama endustri 2.0 veya 3.0'a geçişini hedeflemektedir. Stüdyoların dijital anlamda tüm süreçlerini yönetebilecekleri ve ihtiyacı olan tüm hizmetleri tek merkezde alabilecekleri bir platform olmasını sağlamak için çalışıyoruz.

Aşağıdaki muazzam video'yu sizlere sunuyorum. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Sevgiler saygılar.

Comments are closed