Murat Uysal

girişimci / matematik mühendisi / yazılım uzmanı / hislerim ve deneyimlerimden yazılar

Yıllık izin ile kendine gelme ve youtbe a başlama zamanı


Merhabalar,

Öncelikle herkesin 15 Temmuz demokrasi ve şehitler bayramını tebrik ediyorum. 2 yıl önceki demokrasi nöbetlerimizin gururu ile bugün bizlere armağan oldu.

Bugün, çok yoğun bir iş sürecinden sonra yıllık iznime de başladığım gün. Açıkçası bu kadar yorgun ve biraz da sağlık problemleri ile mücade ediyor olmayı hiç beklemiyordum. Bu izin biraz böyle geçecek gibi gözüküyor. 

Bildiğiniz gibi, uzunca bir süre  sahibinden.com benzeri olmasını istediğim sehrinden.com gibi bir siteyi dahi kendi başına yapabilmeyi deneyecek kadar bireysel uğraşlarda bulunmuş birisi olarak şuan özel sektörde çalışmaktayım. Nadir bulunan özelliklere sahip kurumsal bir şirkette çalışıyor olmaktan çok mutluyum. Olabilecek en iyi şirkette çalıştığımı düşünüyorum. Ama gelin görün ki, bunca zaman yeni fikirler için gayret gösteren birisi olarak, üretme duygusu ve yeni şeyler bulma gayreti her an düşünce yapıma işlemiş olması ciddi anlamda beni etkiliyor. Verilen işi yapan kişi olmaya odaklanmaktan çok, daha iyiye yeni birşey üretmeye odaklıyım.

Maaşlı çalışan olmanın kısıtlamalarından dolayı içimde biriken araştırma ve paylaşma duygusunu faydalı çalışmalara dönüştürmek istiyorum. Bu nedenle de daha önce bahsettiğim video çekimlerine yavaş yavaş başlıyorum. Kadir Köymen bu konuda bana büyük bir örnek oldu. Birkaç amatör deneme de yaptım ve şuan hazır olduğunu düşünmüyorum :) Umarım kendime geldiğimde sizlere bu videolardan ilkini çekmek üzere başlıyor olacağım.

Tekrar iyi bayramlar güzel ülkemin güzel insanları 
Comments are closed