Murat Uysal

girişimci / matematik mühendisi / yazılım uzmanı / hislerim ve deneyimlerimden yazılar

En iyi dinlenme yolu: Tutkularınız için çalışmak


Merhaba varsa üçbeş beni okuyan okurlarım.  Yeni bir yazı daha esti..

Hafta boyu çalıştım normal olarak çok yorgundum cuma eve dönerken. Bitmiş şekilde döndüm ve sanki 1 ay tatile yapmam gerekiyor hissiyatım bu. Dün o halde gelip uyumaya bile üşenecek kadar yorgun biri olarak uyudum, hatta sızdım denebilir.

Ters giden birşey vardı, sabah olmuştu, 7:30 alarm çalar çalmaz uyandım yatağımdan fırladım duş aldım kahvaltımı yaptım, 8 gibi de kendimi bilgisayarımda kod yazarken buldum.

Bi dakika nasıl yani, iyi de bugün tatildi ya ?

Şuan 1 saat filan geçmiş yeni farkediyorum. Sahi dün yorgun değil miydim o kadar ben, bu saatte kalkıp bu çalışma nedendi?

Neden şuan bilgisayarımda çalışırken zamanın nasıl aktığını anlamadan çalışıyorum hem de dün öylesine yorgun biri iken, şöyle 10-11 e kadar uyumam gerekmez miydi?

Elbette hayır, eğer hayalleri ve tutkuları olan biriyseniz ne demek istediğimi zaten anlamışsınızdır ancak anlamadıysanız sizin için üzgünüm gerçekten.

Toplam 6 kişiyiz ve çok değerli arkadaşlarımdan oluşan bir yazılım ekibimiz var. Kararlaştırğımız projelerimiz var ve ben o projelerimize öylesine bağlıyım ve kıymet vermekteyim ki işte bana bu sabahki durumu yaşatmayı sağlıyor.

Yani hafta sonu tatil olacak diye sevinen nice çalışan gezip eğleneceği için bunu istemekte. Normal insanlar elbette böyle yapar ancak bizim normallerimiz çok farklı artık galiba.

Bizim dinlenmemiz uyumak ile değil, hayallerimizdeki projeleri kodlamakla mümkün oluyor sanırım. Bu yazıyı yazarken bir süreliğine de olsa projemden koptum tabi haliyle, şimdi izin verirseniz dinlenmeye devam etmek istiyorum.

Hafta sonunu uyumakla geçiren beyaz yakalara selam olsun...Comments are closed