Murat Uysal

girişimci / matematik mühendisi / yazılım uzmanı / hislerim ve deneyimlerimden yazılar

Avrupa turumuz sonrası

Avrupa turumuzu tamamladık. Birbiriden şaşırtıcı brçok düşünce ile güzel bir tatili tamamladık.

Bu tatil, herşeyden önce birçok güzel dostluk kazandırdı. İyi insanlar ile iyi bir tatildi.

5 ülke gezdik, Almanya, Hollanda, Fransa, Lüksemburg, Belçika

Tüm bu ülkeler birçok yönü ile çok güzel olsa da bazı noktalarda bizi zorladılar.

- Damak tadını bir türlü bulamadım. İçtiğim su tadı dahi nedense tam aradığım su tadı değildi.
- Çay kültürü olmaması kahve odaklı olması şöyle demleme bir çayı arattırdı bize.
- Domuz eti içermeyen yemek olmayınca, hep ton balıklı tost yemek zorunda kaldık. uzun süre yemeyi düşünmüyorum :)

Bunlar dışındaki konulara gelirsek tabi iş değişiyor. Çok etkileyiciydi.

İlk olarak Almanya Düsseldorf a indik, oradan hollandaya otelimize geçtik. Otelimiz otantik güzel şirin bir oteldi. İlginç bir lobisi vardı birbirinden ilginç alet edavatlar ile dolu bir lobi idi. Keyifli bir başlangıç olmuştu. İşte aşağıda otelin lobisi :)
    


Holanda gezimizin en güzel yerlerinden biri tabi ki şehir içerisinde binalar arasında bir gemide olmaktı. Şehri deniz yoluyla geziyor olmak çok ilginç bir duyguydu. Kulaklıkta ise tercih edilen tüm dillerde o an gezilen yerin tarihçesi anlatılmakta idi.

Hollanda turdaki herkesi çok etkiledi. Bu konuda çok haklı gerekçelerimiz var ancak buna bir örnek de ayağımızın toprak ve çamur olmadan çıkabildiğimiz aşağıdaki köyden gelmekte :) Bu köylü bence gerçekten milletin efendisi olsa gerek :)


İlk gün beslenme konusunda zorlandık aradığımız türde gıdalar yoktu bu nedenle mecburen otelde sabah kahvaltısında türk lezzetlerine yakın olan bazı gıdalar imdadımıza yetişmişti. Tespit ettiğimiz bazı gıdalardan fazla fazla alıyorduk arkadaşımla ve yemediklerimizi çöpe atmak yerine çantamıza koyuyorduk. Hem israf olmuyor hem de gün içerisinde eğer aradığımız gibi bir restaurant bulamazsak bu yiyecekler ile günü idare ediyorduk :)Sonrasında Belçikaya geçtik. Tabi çikolata almadan olmazdı. Ama açıkçası çikolata merkezi bir yerde fiyatlar daha makul olmasını beklemiştim pek öyle olmadı. Fiyatlar gayet yerinde idi. Tabi bizde pazarlık sünnettir dedik inglizcemizin yettiğince pazarlık ederek güzel bir indirim ile toplamda 12 paket çikolatayı 9-10 paket adet fiyatına ikna ettik. İşletme sahibi de bizi sevdi baya resim çekilde facebook sayfalarında paylaşacaklarını söylediler :)

http://roidor.be/(Devamı gelecek )
Comments are closed